Eucharystia w intencji beatyfikacji Matki Teresy Kierocińskiej

12 sierpnia w parafii św. Barbary w Wieluniu o godzinie 18.00 została odprawiona Msza święta i nabożeństwo w intencji beatyfikacji Matki Teresy Kierocińskiej oraz w intencji członków Stowarzyszenia „Razem możemy więcej” im. Matki Teresy Kierocińskiej i  ich rodzin.

W tym samym czasie, w tej samej intencji modliły się wszystkie Domy Karmelitańskie.  Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. proboszcz Jarosław Boral. Współcelebrowali: księża: Bogdan Blajer, Dariusz Żydoń i ksiądz senior Andrzej Kornacki, który odprawił także nabożeństwo. Wierni, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówili modlitwę w intencji beatyfikacji połączoną z cząstką Różańca Świętego i wezwaniami do oczekującej na beatyfikację Matki Teresy. Wśród wezwań:

Żarliwa o chwałę Bożą i zbawienie dusz/ Rozumiejąca wartość cierpienia/Modląca się o świętość kapłanów/ Pełna skromności i pokory / Gorliwa w cnocie miłości bliźniego z powtarzającymi się słowami „przyczyń się za nami”.

Modlitwa w Wieluniu, w miejscu, z którym Matka Teresa była związana poprzez swoje urodzenie, kształcenie, doskonalenie się w wierze nabiera w tym czasie szczególnego znaczenia. Siostry Karmelitanki przeżywają swój wielki jubileusz, 100 – lecia istnienia. Dlatego tak ważne jest wspominanie Matki Teresy Janiny Kierocińskiej Założycielki Zgromadzenia Karmelitanek Dzieciątka Jezus.