Escape Room ponownie w Wieluniu

Escape Room czyli Pokój Zagadek odwiedził mieszkańców Wielunia zapraszając do niespotykanego i rozwijającego spędzenia czasu. Gry escape room to logiczne gry zespołowe, w których istotą jest spryt, spostrzegawczość i przede wszystkim współpraca. Wchodzi się do specjalnie spreparowanego pomieszczenia-pokoju wypełnionego rekwizytami i zagadkami. Na podstawie poukrywanych przedmiotów i wskazówek należy w ciągu 60 minut rozwiązać szereg różnorodnych łamigłówek aby móc wydostać się z pokoju. Wszystko to odbywa się pod okiem kamer i Mistrza Gry, który w razie potrzeby, przekazuje dodatkowe wskazówki.

W Wieluniu Escape Room stanął  pierwszy raz w dniach 27-28 lipca w parku im. Żwirki i Wigury obok głównej siedziby Wieluńskiego Domu Kultury. Niestety słabe nagłośnienie wydarzenia spowodowało, że nie przybyły tłumy wielunian – skarżyli się opiekunowie Pokoju Zagadek. Za to ci mieszkańcy miasta, którzy zdecydowali się chociaż trochę pogłowić, wyszli z pokoi bardzo zadowoleni.

Gry z Escape Room świetnie bawią wszystkich, można w nich uczestniczyć już od wieku 10-11 lat bez górnych ograniczeń wiekowych. Jest to bardzo ciekawy, nieszablonowy i rozwijający sposób na spędzenie czasu ze swoimi bliskimi bądź znajomymi.

Ewa Misiak – Redakcja Kocham Wieluń