Dzień Dziecka w Spółdzielczym Domu Kultury w Wieluniu

Spotkanie  z okazji Dnia Dziecka, połączone z pogadanką medyczną, odbyło się 5 czerwca w Spółdzielczym Domu Kultury na Os. Wyszyńskiego w Wieluniu. Zaprosili na nie: Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Osób z Problemem Choroby Nowotworowej i Ich Rodzin „Po Prostu Żyj” oraz Spółdzielczy Dom Kultury, z którym Stowarzyszenie od kilku lat współpracuje.

W programie spotkania przewidziano występy wokalne i taneczne dzieci uczestniczących w zajęciach w Spółdzielczym Domu Kultury, pogadankę na temat „Opieka paliatywna”. Na spotkanie przybyło  40 dzieci  ze swoimi rodzicami, instruktorki Spółdzielczego Domu Kultury, lekarz – specjalista medycyny paliatywnej p. Danuta Włodarczyk – Stempień i członkowie Stowarzyszenia „Po Prostu Żyj”.

Na scenie zaprezentowały się cztery grupy dzieci: grupa dzieci najmłodszych z mamami, grupa dzieci w wieku 3 do 4 lat,  grupa aktywności twórczej i ostatnia grupa dzieci w wieku 5 – 6 lat. Wszystkie grupy zaprezentowały się pod czujnym okiem instruktorek.

Każde występujące dziecko po zakończeniu występu zostało obdarowane upominkiem przygotowanym przez Stowarzyszenie „Po Prostu Żyj”

Po popisach artystycznych dzieci przyszedł czas na pogadankę o opiece paliatywnej. Rozmowę z lekarzem na temat tego co to jest medycyna paliatywna, co oferuje, działający od 1992 r., wieluński oddział opieki paliatywnej i jak działa wypożyczalnia sprzętu medycznego, przeprowadziła Magdalena Jaroch z Radia Ziemi Wieluńskiej.

Prelegentkę na zakończenie spotkania Stowarzyszenie „Po Prostu Żyj” uhonorowało pięknym storczykiem.