Do grona Rycerzy Kolumba w parafii św. Barbary dołączył nowy członek

11 sierpnia 2021 roku do grona Rycerzy Kolumba Rada 17730 dołączył brat  Arkadiusz.  Kolejną już Ceremonię Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa w parafii św. Barbary poprzedziło nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i koncelebrowana Msza święta.  Eucharystii przewodniczył ks. Jarosław Boral, proboszcz i kapelan rady 17730. Współcelebransami byli: ks. Bogdan Blajer, ks. Dariusz Żydoń i ks. senior Andrzej Kornacki

Ceremonii Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa przewodniczył Stanisław Dziwiński, Wielki Rycerz Kolumba z Parafii Matki Bożej w Częstochowie, świadkami byli zaprzyjaźnieni Rycerze Kolumba z parafii Marii Magdaleny w Działoszynie i zaprzysiężeni Rycerze z Rady 17730 z Wielkim Rycerzem Jarosławem Włodarczykiem.

Brat Grzegorz otrzymał tytuł Rycerza III st. i wzmocnił grono Rady nr 17730 działającej przy Parafii św. Barbary w Wieluniu.

Historia Zakonu wskazuje na proroczą wizję księdza McGivneya, który 31 października 2020 roku został beatyfikowany w katedrze Świętego Józefa w Hartford, w stanie Connecticut. Wizja księdza McGivneya przyczyniła się do stworzenia organizacji, która stała się wiodącą katolicką, bratnią organizacją wzajemnej pomocy na świecie.

Rycerze Kolumba rozwinęli się od jednej rady liczącej kilku członków do ok. 18000. rad i ponad 2 miliony członków w USA, Kanadzie, Meksyku, Portoryko, Republice Dominikańskiej, Panamie, Gwatemali, na Filipinach, Bahamach, Wyspach Dziewiczych, Guam, Saipan, Litwie, Ukrainie, Korei Południowej oraz oczywiście w Polsce.

Rycerze Kolumba z Rady 17730 zostali zaproszeni przez ks. kapelana na Eucharystię w piątek 13 sierpnia. W tym dniu po raz pierwszy będzie obchodzone liturgiczne wspomnienie błogosławionego księdza McGivneya