DKK – 67 spotkanie i rozmowa o książce „Ballada o pewnej panience” Szczepana Twardocha

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu zorganizował spotkanie dla miłośników dobrej literatury. Tematem dyskusji  67. spotkania, które odbyło się  28 października,  był zbiór opowiadań „Ballada o pewnej panience”, pochodzących z różnych okresów twórczości  Szczepana Twardocha.

Większość z opowiadań osadzona jest w śląskiej scenerii i choć tematycznie bardzo się różnią, to łączy je wspólny mianownik – przerażająca samotność i lęk przed śmiesznością.

Znaczna część opowiadań to opowieści o poszukiwaniu akceptacji i miłości, o trudnych relacjach międzyludzkich, toksycznych związkach , żalu po stracie bliskiej osoby.   Wiele w nich opowieści o przemocy fizycznej i psychicznej, o traumie wojny i  skutkach popełnionych błędów.

Największe wrażenie na uczestniczkach dyskusji zrobiły opowiadania „Masara” i „Dwie przemiany Włodzimierza Kurczyka”. Znakomite są jednak wszystkie.  Trzymają w napięciu do samego końca. Warto po tę lekturę sięgnąć , mówią członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki.

       

Źródło: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu