Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu wyśpiewał Srebrny Dyplom w Międzyzdrojach

Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu zdobył Srebrny Dyplom w 54. Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach w konkursie muzyki współczesnej. Ponadto zespół otrzymał nagrodę dyrektora artystycznego festiwalu – profesora Dariusza Dyczewskiego. Festiwal trwał od 9 do 14 czerwca. Każdego wieczoru w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbywały się koncerty otwarte dla publiczności podczas których każdy chór prezentował półgodzinny program. Jury oceniało 3 utwory wskazane przez zespół.

Link z czwartego dnia przesłuchań znajduje się poniżej.

Udział w Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej był dla nas wielkim przeżyciem. To że mogliśmy występować obok jednych z najlepszych chórów z Polski a nawet ze świata motywowało nas do tego by wypaść jak najlepiej. Każdy chór, którego słuchaliśmy robił na nas ogromne wrażenie. Każdy koncert był efektownym spektaklem – z innymi aktorami, strojami, zróżnicowanym programem, odmiennym brzmieniem.

Pobyt chóru z Wielunia trwał od 11 do 13 czerwca. Zespołowi akompaniował Zbigniew Szpikowski.

Serdecznie dziękuję wszystkim chórzystom, rodzicom, opiekunom za pomoc w realizacji tego wyjazdu. Dziękuję wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób pomogły zrealizować udział chóru z Wielunia w festiwalu. Szczególnie dziękuję panu Jerzemu Nowakowskiemu – dyrektorowi PMDKiS za pomoc i wsparcie. Dziękuję panu Zbigniewowi Szpikowskiemu za piękny akompaniament i zaangażowanie.

Jakub Jurdziński