Bezpieczne wakacje- spotkanie w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym ZHP „Nadwarciański Gród”

Wakacje to czas kiedy wieluńscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą z naszego powiatu udzielając im cennym wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku letniego.

Takie spotkanie odbyły się w ostatnim czasie z dziećmi w świetlicy środowiskowej w Wieluniu, Olewinie oraz dziećmi wypoczywającymi na koloniach w Ośrodku Szkoleniowo- Wypoczynkowym ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim.

W trakcie spotkań, policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi z wieluńskiej komendy mówili o rzeczach najważniejszych podczas bezpiecznego wypoczynku. Przypomniano o zasadach zachowania w domu, na placu zabaw, na drodze, podczas rowerowych podróży, a przede wszystkim nad wodą i w czasie pobytu w górach.

Zwrócono również uwagę na bezpieczeństwo w trakcie prac polowych i zabawy w gospodarstwie. Podczas spotkań omówiono również najważniejsze zagadnienia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym oraz najnowszymi zmianami przepisów.

Przypomniano dzieciom jak reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. Nie zabrakło również porad dotyczących ostrożnego zachowania w kontaktach z osobami obcymi oraz bezpiecznego korzystania z internetu. 

– informuje rzecznik KPP w Wieluniu st. asp. Katarzyna Grela

W trakcie wypoczynku letniego mundurowi w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jak również akcji „Bezpieczne Wakacje”, prowadzą kontrole niestrzeżonych kąpielisk na terenie powiatu.

Ich celem jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.

KPP  Policji w Wieluniu