Bezpieczne ferie zimowe 2022

W poniedziałek 14 lutego w województwie łódzkim rozpoczęły się  dwutygodniowe ferie zimowe. Aby przebiegły bezpiecznie mundurowi z wieluńskiej komendy przeprowadzili przed ich rozpoczęciem szereg spotkań z dziećmi z przedszkoli i szkół podstawowych. Podczas spotkań w  przystępny sposób przekazali  dzieciom cenne informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa  w czasie korzystania z uroków zimy. Zachęcali także do udziału w konkursie plastyczno – filmowym „Śnieżny dekalog”

Dzieci i młodzież z naszego województwa już niebawem rozpoczną ferie zimowe. W trakcie wypoczynku, zabaw czy podróży jedną z najważniejszych spraw jest bezpieczeństwo. Dlatego przed nastaniem czasu wolnego policjanci docierają do najmłodszych, by przypomnieć im o bezpiecznych zasadach zachowania.

Mundurowi w ostatnim czasie spotkali się z uczniami podstawówek z Szynkielowa, Konopnicy, Skrzynna, Kurowa i wieluńskiej szkoły nr 4. Głównym tematem spotkań było bezpieczeństwo dzieci w różnych sytuacjach dnia codziennego, a szczególnie podczas zimowego wypoczynku.

Mundurowi wskazywali najmłodszym gdzie nie należy jeździć na sankach oraz jak zachować się na stoku. Przestrzegali również przed wchodzeniem na zamarznięte jeziora czy zbiorniki wodne. W czasie spotkania nie zabrakło również rozmów o bezpiecznym zachowaniu w ruchu drogowym.

Mundurowi zachęcali także do noszenia odblasków uświadamiając, że na drodze najważniejsza jest ostrożność i widoczność.

– informuje oficer prasowy KPP w Wieluniu st. asp. Katarzyna Grela

     

     

     

źródło: KPP w Wieluniu