„Bezpieczna droga do szkoły” – Akcja wieluńskiej policji

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wieluńscy policjanci rozpoczęli kontrolę  nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do placówek oświatowo-wychowawczych. Wzmożone działania w pobliżu szkół mają zapewnić bezpieczeństwo przede wszystkim uczniom.  „Bezpieczna droga do szkoły” to działania kontrolne i prewencyjne przeprowadzane przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji wieluńskiej komendy.

Policjanci w trakcie działań zwracają szczególną uwagę nie tylko na prawidłowe przewożenie dzieci w pojazdach, czy właściwe reakcje kierujących w rejonach szkół, ale przede wszystkim na zachowanie się dzieci i rodziców podczas przechodzenia na przejściu dla pieszych. Mundurowi bacznie obserwując podążających do szkoły, przypominają pieszym, jak powinni poruszać się po drodze. Przy okazji pouczeń wręczają dzieciom elementy odblaskowe, które niewątpliwie przydają się w nadchodzących jesiennych dniach.  2 września 2021 roku w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”  wieluńscy mundurowi zawitali do placówek oświatowych w Wieluniu i Kurowie i udzielili wielu porad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach.

Policjanci przypomnieli dzieciom, że piesi poruszają się po chodniku, a gdy go nie ma, poboczem po lewej stronie. Przy przekraczaniu jezdni nie wolno przebiegać przez pasy oraz wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Ponadto przypomnieli, że w kontekście nowych przepisów wprowadzono dla pieszego zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji.

   

             

             

             

Źródło: KPP w Wieluniu

Fot. KPP w Wieluniu