Bajkowy Dzień Otwarty w SP Bieniądzicach

Tegoroczny Dzień Otwarty, który odbył się 9 lutego 2022 r. był niesamowitą podróżą do krainy bajek i baśni. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły  Marzena Kowalska, która przywitała wszystkich gości, a następnie przedstawiła ofertę placówki. Odpowiadała na liczne pytania rodziców i zaznajamiała ich z funkcjonowaniem szkoły.

Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę! W specjalnie na tę okazję przygotowanych salach lekcyjnych nauczyciele wraz z grupą uczniów z klas starszych przygotowali dla dzieciaków wiele fantastycznych zajęć.

Przybyli  goście podróżowali przez mroźne zakątki Królowej Śniegu, przez zamkowe komnaty księżniczek oraz pełne magii chatki czarownic,  przez niezmierzone morza, rojące się od niebezpiecznych piratów.

W każdym z tych miejsc  na uczestników podróży czekało mnóstwo wyzwań, doświadczeń i zagadek. Trzeba się było wykazać również sprawnością fizyczną i zmierzyć z zadaniami ruchowymi. Z każdym krokiem dzieci były coraz bardziej odważne i z ciekawością podejmowały proponowane wyzwania. Rodzice w tym czasie mogli przyjrzeć się placówce od wewnątrz, porozmawiać z nauczycielami lub zapoznać się z wydawaną przez koło redaktorskie gazetką szkolną.

Na zakończenie i w podziękowaniu za przybycie oraz wzorowe wykonanie zadań, wszystkie dzieci otrzymały certyfikaty uczestnictwa oraz drobne upominki.

           

           

                               

       

       

       

Szkoła Podstawowa w Bieniądzicach