„Apetyt na Meksyk” – kolorowe piniaty w Filii Bibliotecznej w Rudzie

22.02.2019 r. w Filii Bibliotecznej w Rudzie, miały miejsce warsztaty literacko-plastyczne zatytułowane „Apetyt na Meksyk”.

W tym dniu sala biblioteczna wypełniła się kolorami, radością i marzeniami o egzotycznych podróżach… Na zajęciach dzieci zapoznały się z kulturą meksykańską. Stało się to za sprawą książki Katarzyny Węgierek pt. „Apetyt na Meksyk. Familia”.

W lekturze dzieci znalazły ciekawostki o Meksyku, przepisy na tradycyjne meksykańskie potrawy oraz informacje o zwyczajach panujących w tym malowniczym kraju.

Jedną z tradycji, rodem z Meksyku, są piniaty urodzinowe. Podczas warsztatów, młodzi czytelnicy mieli okazję wykonać je własnoręcznie.

Wszyscy prześcigali się w pomysłach na udekorowanie przygotowanych wcześniej z makulatury korpusów. Efekt prac był zadziwiający, powstała kolorowa galeria postaci z bajek, zwierzątek i owoców.

W trakcie spotkania wyłoniono laureatkę konkursu na imię dla bibliotecznej rybki. Została nią Zuzia lat 5, która zaproponowała imię: Wiktoria (z łac. zwycięstwo). Z tej okazji otrzymała ona gratulacje i upominek. Wyróżnione i nagrodzone zostały również czytelniczki, które brały czynny udział w przygotowaniu bibliotecznego przedstawienia.

Na zakończenie wszyscy poczęstowali się słodkościami.

 

Źródło: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu