Ambasadorowie państw z regionu Azji i Pacyfiku  w Muzeum Ziemi Wieluńskiej

W Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej w gm. Mokrsko odbyło się spotkanie ambasadorów państw z  regionu Azji i Pacyfiku. Na spotkaniu odbyło się wystąpienie Marcina Przydacza, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, szefa prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, organizatora spotkania.

Marcin Przydacz, syn ziemi wieluńskiej , absolwent I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, poprzez  wybór miejsca spotkania, tym razem w Wieluniu i Ożarowie, miejscowościach położonych na historycznej ziemi wieluńskiej, przybliżył gościom bogactwo kulturowe zachowane w odrestaurowanym Dworku i pieczołowicie chronioną pamięć historyczną  o II wojnie światowej w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu. Zwiedzanie Dworku i  ekspozycji w MZW odbywało się w języku angielskim.

Na  szlaku spotkania znalazła się także Firma Wielton,  która ze  swoimi wyrobami trafia w najdalsze zakątki świata, także do państw z  regionu  Azji i Pacyfiku.  Dlatego , w czasie spotkania w Ożarowie toczyły się rozmowy o tworzeniu nowych umów handlowych, ułatwiających dotarcie  polskim przedsiębiorcom do  tamtych rynków, a  tamtym  przedsiębiorcom  stwarzających  szanse na inwestowanie w Polsce. W rozmowach przewijały się również sprawy pracowników pochodzących z tamtych obszarów, już pracujących w Polsce, także w Wieluniu.

Rozmawialiśmy tutaj w dworku w Ożarowie jak tworzyć nowe umowy handlowe, które pomogą polskim przedsiębiorcom w eksplorowaniu tamtych rynków, ale będą też tworzyć podstawę do działań inwestycyjnych tych zaawansowanych gospodarek w Polsce. – mówił dziś Marcin Przydacz, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej w Ożarowie, gdzie zjechali ambasadorowie z regionów Azji i Pacyfiku. W spotkaniu uczestniczyli burmistrz i wiceburmistrz gminy Wieluń oraz wójt gminy Mokrsko.

Marcin Przydacz – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Szef Biura Polityki Międzynarodowej

 W spotkaniu w dworku ożarowskim brali  także udział burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, wiceburmistrz Joanna Skotnicka-Fiuk oraz wójt gminy Mokrsko Zbigniew Dąbrowski.

             

               

Źródło: Muzeum Ziemi Wieluńskiej FB

Zdjęcia : Marek Gogola/ Muzeum Ziemi Wieluńskiej