W Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej w gm. Mokrsko odbyło się spotkanie ambasadorów państw z regionu Azji i Pacyfiku. Na spotkaniu odbyło się wystąpienie Marcina Przydacza, Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, szefa prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, organizatora spotkania.
Marcin Przydacz, syn ziemi wieluńskiej , absolwent I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, poprzez wybór miejsca spotkania, tym razem w Wieluniu i Ożarowie, miejscowościach położonych na historycznej ziemi wieluńskiej, przybliżył gościom bogactwo kulturowe zachowane w odrestaurowanym Dworku i pieczołowicie chronioną pamięć historyczną o II wojnie światowej w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu. Zwiedzanie Dworku i ekspozycji w MZW odbywało się w języku angielskim.
Na szlaku spotkania znalazła się także Firma Wielton, która ze swoimi wyrobami trafia w najdalsze zakątki świata, także do państw z regionu Azji i Pacyfiku. Dlatego , w czasie spotkania w Ożarowie toczyły się rozmowy o tworzeniu nowych umów handlowych, ułatwiających dotarcie polskim przedsiębiorcom do tamtych rynków, a tamtym przedsiębiorcom stwarzających szanse na inwestowanie w Polsce. W rozmowach przewijały się również sprawy pracowników pochodzących z tamtych obszarów, już pracujących w Polsce, także w Wieluniu.
Rozmawialiśmy tutaj w dworku w Ożarowie jak tworzyć nowe umowy handlowe, które pomogą polskim przedsiębiorcom w eksplorowaniu tamtych rynków, ale będą też tworzyć podstawę do działań inwestycyjnych tych zaawansowanych gospodarek w Polsce. – mówił dziś Marcin Przydacz, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej w Ożarowie, gdzie zjechali ambasadorowie z regionów Azji i Pacyfiku. W spotkaniu uczestniczyli burmistrz i wiceburmistrz gminy Wieluń oraz wójt gminy Mokrsko.
Marcin Przydacz – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Szef Biura Polityki Międzynarodowej
W spotkaniu w dworku ożarowskim brali także udział burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, wiceburmistrz Joanna Skotnicka-Fiuk oraz wójt gminy Mokrsko Zbigniew Dąbrowski.
Źródło: Muzeum Ziemi Wieluńskiej FB
Zdjęcia : Marek Gogola/ Muzeum Ziemi Wieluńskiej