Akcja „Drzewko za surowce wtórne” w Wieluniu

Drzewko za surowce wtórne.  To akcja, którą organizujemy wspólnie z Dziennikiem Łódzkim. W zamian za makulaturę i pozostałe surowce wtórne, razem z naszym partnerem – Nadleśnictwo Wieluń, Lasy PaństwowePrzedsiębiorstwo Komunalne w Wieluniu oraz Wielton SA, rozdamy mieszkańcom sadzonki drzewek, które można posadzić w ogródku lub na swojej działce!

Jak to działa? Wy oddajecie nam niepotrzebną makulaturę, nakrętki oraz baterie – my w zamian rozdajemy sadzonki drzewek, które możecie posadzić chociażby we własnych ogródkach. W ten sposób każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do budowania odpowiedzialnego społeczeństwa.​

Leśnicy będą rozdawać sadzonki nieodpłatnie. Ze względu na ekowymiar eventu prosimy również, by w miarę możliwości przybyć ze swoim opakowaniem na sadzonkę (sadzonki będą miały odkryty system korzeniowy – warto zabrać ze sobą takie opakowanie, by nie rozsypywać ziemi, nie wysuszyć i nie uszkodzić korzeni czy nie pobrudzić siebie lub tapicerki samochodu w trakcie transportu). Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem.

Widzimy się w najbliższą sobotę 29 kwietnia w godzinach 11.00 – 14.00 na Placu Kazimierza Wielkiego 1 pod Ratuszem.

Radosław Urbaniak

Kierownik Biura Burmistrza