3 lutego Dom Kultury w Ożarowie zamienił się w magiczną Krainę Lodu. Inspiracją do bardzo ciekawych zajęć o tematyce zimowej stała się bajka pod samym tytułem. Do Krainy Lodu zaprosiły uczestników , miłośników zimy i mroźnych gier, bohaterki bajki Kraina Lodu, Elsa i Anna, które najpierw sprawdziły czy dzieci znają bajkę i losy jej bohaterów . Był quiz i 14 minut spotkania z bohaterami bajki na ekranie telewizora. W trakcie oglądania bajki dzieci kończyły swoje wisiorki z piankoliny, wykonywane na warsztatach plastycznych.
Animatorki spotkania mówiły: w Krainie Lodu nic nie jest łatwe, ale wy sobie z tymi niedogodnościami na pewno poradzicie. Sprawdzimy wasze umiejętności lepienia bałwana, jak poruszacie się w tańcu limbo, przejścia przez rzekę po lodowych krach, celność rzutów śnieżkami do bałwana Olafa i umiejętność budowy lodowego zamku.
Mroźna aura rzeczywiście pokazała, że nie jest łatwo w mroźnej krainie, dlatego wszystkie zimowe zabawy odbyły się w zaczarowanym na czas spotkania pomieszczeniu wewnątrz budynku.
Dzięki niesamowitej inwencji i zaangażowaniu animatorek dzieci bawiły się świetnie. Udało się zgrać ze sobą różne formy aktywności i czerpać do nich inspirację z literatury dziecięcej. Gratulujemy pomysłu i udanego rozpoczęcia ferii zimowych .






