18 maja 2025 r. to drugi dzień tegorocznej Nocy Muzeów w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. W tym dniu swoje podwoje dla zwiedzających otworzyło Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu, jednak nie wszystkie proponowane atrakcje ze względu na kapryśną aurę udało się pokazać. Zawiedzeni byli konkretnie ci, którym nie udało się spotkać z dawną sztuką młynarską w Kocilewie. Nie zawiedli się ci, którzy przyjechali na koncert wiosenny przygotowany przez Państwową Szkołę Muzyczną i stopnia w Wieluniu w czasie, którego mogli posłuchać gry uczniów i śpiewu Chóru tejże szkoły. Nie zawiedli się także ci, co chcieli zobaczyć piękne wnętrza ożarowskiego Dworu i pozachwycać się wystawą malarstwa Ilony Foryś eksponowaną w przydworskiej oficynie.
Uczniowie szkoły muzycznej reprezentujący liczne etapy muzycznego kształcenia, od nowicjuszy aż do absolwentów, zaprezentowali grę na wielu instrumentach. Były to: fortepian, gitara, flet, trąbka, akordeon, saksofon. W trakcie koncertu instrumenty łączono w duety: flet i fortepian, akordeon i gitara, trąbki, a także w trio, jak w przypadku saksofonów. Dzięki takiej formule i świetnie dobranemu programowi wirtuozi różnych instrumentów mogli się wykazać swoimi zdolnościami Pomagało im też słowo o muzyce przekazywane na temat granych utworów przez prowadzącego koncert dyrektora Arkadiusza Uchacza.
Zwieńczeniem koncertu i „wisienką na torcie” był występ Chóru pod dyrekcją Jakuba Jurdzińskiego.Tu dominował nie tylko śpiew, ale i gest. W trakcie występu chórzyści i dyrygujący stanowili jedno, stąd późniejsze owacje na stojąco.