Za nami 8. wieluńska edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”.
Celem akcji, która odbyła się w sobotę, 1 października 2022 r. w godzinach 16.00 – 20.00 było promowanie w niekonwencjonalny sposób biblioteki jako miejsca spotkań z kulturą, z różnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla lokalnej społeczności. Jak co roku, biblioteka przygotowała na tę okoliczność moc atrakcji dla wszystkich.
Noc Bibliotek rozpoczęły warsztaty robienia masła połączone z degustacją dla dzieci. Warsztaty przeprowadził Zespół Śpiewaczy Czeremcha działający przy Filii Bibliotecznej w Rudzie. Towarzyszyła im prezentacja wieluńskiego stroju regionalnego, lokalnych tradycji śpiewaczych oraz quiz z nagrodami.
Wieczór uatrakcyjniło głośne czytanie bajki „Pyza na polskich dróżkach”, a także projekcja filmu dla dzieci. Autorką scenariusza i prowadzącą tę część Nocy Bibliotek była Justyna Błaszczak kierownik Filii Bibliotecznej w Rudzie.
W drugiej części spotkania, autorka Joanna Gradowska zapowiedziała swoją najnowszą książkę dla dzieci „O Franku, piesku Łatku i pożarze grodu”.
Muzycznym zwieńczeniem wieczoru był przepiękny i bardzo profesjonalny występ uczniów Studia Piosenki Metro w Wieluniu pod kierunkiem Zofii Szpikowskiej.
Jak co roku podczas Nocy Bibliotek można było zwiedzić na co dzień niedostępne zakamarki Biblioteki oraz obejrzeć tymczasowe wystawy prezentowane w książnicy. Biblioteka dziękuje wszystkim, którzy byli obecni podczas tego niecodziennego wydarzenia.
Szczególne podziękowania przekazano osobom i instytucjom, które wsparły placówkę w przygotowaniu i przeprowadzeniu Nocy Bibliotek, a są to: Zespół Śpiewaczy Czeremcha działający przy Filii Bibliotecznej w Rudzie, Zofia Szpikowska wraz z uczniami Studia Piosenki Metro w Wieluniu, Joanna Gradowska autorka książki „Jak powstał Wieluń”, Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu – sponsor, Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Krajewski – sponsor.
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu