69. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu

Działający przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu Dyskusyjny Klub Książki,  już po raz 69. zorganizował  spotkanie dla miłośników dobrej literatury. Spotkanie odbyło się 16 grudnia  i poświęcone było książce Judyty Sierakowskiej „Mołdawianie w kosmos nie lietajut biez wina”.

Książka „Mołdawianie w kosmos nie lietajut biez wina” jest formą  osobistego pamiętnika  i zapisem z podróży.  Przenosi czytelnika w nieznaną, ciekawą i pełną niedorzeczności Mołdawię. Opisuje zwyczaje, tradycje i historię  krainy, w której uprawia się w  winorośl będącą podstawą życia, stanowiących zlepek wielu kultur i narodowości mieszkańców.

Autorka książki pochodzi z Lubelszczyzny, mieszka w Warszawie, z wykształcenia jest socjologiem, zawodowo dziennikarzem. Pisała m.in. do „Przekroju”, „Rzeczpospolitej”, „Życia Warszawy” i „Focusa”. Teraz pracuje niezależnie i pisze głównie do tygodników. Była nominowana  do nagrody Grand Press 2012 za reportaż Władcy „jamników” opowiadający historie twórców autobusowej potęgi „Solaris”.

Program realizowany jest przez Miejską i Gminną Bibliotekę w Wieluniu we współpracy z Instytutem Książki.

       

                                 

fot. MiGBP w Wieluniu