53. Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie i Zlot Pojazdów Zabytkowych już 17 września w Wieluniu

53. Kryterium Kolarskie

W niedzielę 17 września 2023 roku w Wieluniu odbędą się dwa ważne wydarzenia: 53. Ogólnopolskie Kryterium  Kolarskie i  Zlot Pojazdów Zabytkowych na trasie Wieluń – Ożarów.   Na czas wyścigu kolarskiego  czyli od godz. 9.00 do 17.00 zostaną wyłączone z ruchu następujące ulice:

Plac Legionów wraz z przyległymi ulicami: Śląska i Sienkiewicza; ulice Królewska,

Plac Kazimierza Wielkiego, Barycz, Krakowskie Przedmieście;

ulica Reformacka wraz z przyległymi ulicami: Podwale, Różana, Palestrancka, Wodna;

ulice Zamenhofa, Wodna, Nowy Rynek, Ewangelicka i Śląska.

Ponadto w związku z organizacją Zlotu Pojazdów Zabytkowych od godz. 9.00 do 15.00 całkowicie wyłączona z ruchu będzie ulica Kaliska.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w obrębie ww. ulic, również w okolicach przejść dla pieszych, oraz o dostosowanie się do poleceń służb porządkowych.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na ww. wydarzenia.

               

Zlot Pojazdów Zabytkowych Wieluń – Ożarów

Trwają ostatnie przygotowania do Wieluńskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych Wieluń-Ożarów w dniu 17 września (niedziela).  Od 10.30 uczestnicy zjazdu rozpoczną zwiedzanie hali produkcyjnej firmy Wielton SA, partnera wydarzenia, a następnie po godzinie 11.30  przejadą przez Wieluń na ulicę Kaliską, wydzieloną z ruchu w godzinach 9.00-14.30.  Zapraszamy do zapoznania się z pięknymi zabytkowymi pojazdami między 12.00-14.00 w Wieluniu.  O godzinie 14.00 wyruszamy do Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie, gdzie od godziny 14.30 będzie można podziwiać pojazdy oraz skorzystać z wielu atrakcji przygotowywanych przez organizatorów.

   

W siedzibie głównej Muzeum w Wieluniu oraz w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddziale Muzeum Ziemi Wieluńskiej będą dostępne do kupienia pamiątkowe naklejki upamiętniające to wydarzenie