50 lat razem – Złote Gody w Gminie Mokrsko

16 lipca, w Domu Kultury w Ożarowie, na wniosek wojewody łódzkiego, odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie parom z Gminy Mokrsko. Medale przyznane z okazji 50 – lecia pożycia małżeńskiego nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę otrzymało 29 par które wzięły ślub w latach 1969 – 1970.  Opóźnienie  uroczystości spowodowała panująca pandemia COVID-19.

W czasie uroczystości jubilatom życzono długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu oraz doczekania  brylantowych godów . Były medale, listy gratulacyjne i kwiaty. Wręczyli je: Wójt Gminy Mokrsko Zbigniew Dąbrowski, Starosta Powiatu Wieluńskiego Marek Kieler, Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego i jednocześnie Sekretarz Powiatu Wieluńskiego Andrzej Chowis oraz Przewodnicząca Rady Gminy Mokrsko Halina Maślanka.

Na tej niezwykłej uroczystości nie zabrakło także Sekretarza Gminy Mokrsko Małgorzaty Stanek, Skarbnika Gminy Renaty Nagłej, Dyrektora Domu Kultury w Ożarowie Natalii Zwierz, Zastępcy Kierownika USC w Mokrsku Agnieszki Sola oraz prowadzącej uroczystość, Kierownika USC w Mokrsku Marioli Cichla.

Po  okolicznościowych przemówieniach i życzeniach przyszedł czas na lampkę szampana i symboliczny toast.  Uroczystość swoim występem uświetniła Amelia Zwiech oraz wieluński poeta Maciej Bieszczad.

     

     

     

     

   

   

Ewa Misiak – Kocham Wieluń