27. Finał WOŚP – „Zemsta” Aleksandra Fredry” i „Niekolorowy świat” w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu

W organizację 27. Finału WOŚP w Wieluniu włączyły się Instytucje Gminy Wieluń: Radio Ziemi Wieluńskiej (licytacja serduszek), WDK (sztab WOŚP, pokazy taneczne, występy zespołów muzycznych, dogrywka licytacji serduszek), MiGBP (zwiedzanie biblioteki, spektakl teatralny „Zemsta” Aleksandra Fredry, wystawy: fotograficzna „Niekolorowy świat” i Prace Uczestników Terapii Zajęciowej w Olewinie), MZW (bezpłatne zwiedzanie muzeum, koncert poetycko – muzyczny „Kobieta i mężczyzna”).

Miejska i Gminna Biblioteka w Wieluniu w wielkie granie włączyła się po raz 7. Na 27. Finał WOŚP biblioteka zaprosiła do zwiedzania placówki i do obejrzenia spektaklu opartego na fragmentach „Zemsty” Aleksandra Fredry, przygotowanego przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu wg scenariusza Magdaleny Małolepszej i Elżbiety Szaniec. Na wspólne granie przybyli wolontariusze WOŚP, p. Małgorzata Jachowicz – Górecka, Joanna Kucharczyk, Barbara Klonowska – Dudek – dyrektorki SP nr 2, rodzice i dziadkowie młodych artystów.

 

 

 

 

Chętni, po spektaklu, mogli obejrzeć dwie aktualne wystawy: Prace uczestników terapii zajęciowej w Olewinie i Wystawę Fotograficzną „Niekolorowy Świat”, na której prezentowane są 54 czarno – białe fotografie (stąd „Niekolorowy Świat”) wykonane przez 10 fotografików, a są na nich ciekawe obiekty architektoniczne, pejzaże, ciekawe miejsca, dziwy natury… Wystawa otwarta 1O stycznia będzie gościć w bibliotece do 12 IV br.