1 listopada w kościele katolickim obchodzona była uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Kościół przypomniał prawdę o powszechnym powołaniu do świętości i wspominał tych, którzy już są świętymi. W tym radosnym dniu, w kościołach i na cmentarzach, odprawiane były uroczyste msze ku pamięci wszystkich świętych oraz tych, których życie było przepełnione świętością.
Do przełomu XVI i XVII wieku katolicy palili ogniska na rozstajach dróg, by w ten sposób wskazać wędrującym duszom kierunek do wiecznej szczęśliwości, dziś na mogiłach zapalają znicze – symbol pamięci o bliskich zmarłych, których wspominają w Dzień Zaduszny. Znicz zapalono także przy obelisku w lesie, oddając hołd myśliwym z Koła Łowieckiego „Szarak”.
Tak było na wszystkich cmentarzach, które w tym dniu przybrały odświętny wygląd. Na każdym grobie rozkwitły jesienne kwiaty i zapłonęły znicze. Kwiaty przynieśliśmy, bo wierzymy, że nasi bliscy zmarli są, przynieśliśmy światło, bo wierzymy, ze oni widzą. Każdy przyniesiony kwiat i każdy zapalony znicz to nasze zamyślenie nad kruchością życia i wiara w życie pozagrobowe i zmartwychwstanie… Częściej w tym dniu powtarzaliśmy słowa „Światłość wiekuista niechaj im świeci”. Dlatego, w tekście, „Po co chodzicie na cmentarz?” ksiądz biskup Józef Zawitkowski napisał:
„przychodź na cmentarz,
tu jest tylu znajomych,
tu się lepiej myśli,
tu się dobrze rozmawia,
stąd człowiek wraca lepszy”
Odwiedzić swoich znajomych i bliskich oraz tych co oddali życie w obronie Ojczyzny przyszli także mieszkańcy Ożarowa. Przyszli z procesją, którą z kościoła p.w. św. Marii Magdaleny przyprowadził ks. proboszcz Sylwester Rasztar. Uczestnicy procesji przystawali przy każdej kwaterze, odmawiali Koronkę do Bożego Miłosierdzia, słuchali wypominków i powtarzali słowa: „wieczny odpoczynek racz im dać Panie”. Wspólnie z uczestnikami procesji modlili się licznie stojący pośród mogił wierni. Ostatnią część Koronki odmówiono przy Krzyżu, gdzie był przygotowany ołtarz polowy. Tu została odprawiona Msza święta za wszystkich spoczywających na ożarowskim cmentarzu. Odprawił ją ks. Sylwester Rasztar
W okolicznościowym kazaniu ks. celebrans nawiązał do przeczytanego fragmentu Ewangelii wg św. Mateusza Osiem błogosławieństw z „Kazania na Górze”: „ Błogosławieni ubodzy duchem, Błogosławieni, którzy się smucą…) oraz do słowa „godzina” wielekroć powtarzanego przez Jezusa m.in. podczas modlitwy w Ogrójcu. ”Teraz już śpijcie i odpoczywajcie. Oto nadchodzi godzina” zwracając uwagę na to, co tak naprawdę jest ważne w życiu człowieka pragnącego spotkać się z Bogiem.