Z parafii św. Barbary w Wieluniu. Modlitwa o beatyfikację Matki Teresy Kierocińskiej

12 lutego w parafii św. Barbary w Wieluniu (środa) był dniem szczególnym. Zbiegły się w tym dniu dwie ważne intencje: Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i comiesięczny dzień modlitw o beatyfikację Czcigodnej Sługi Bożej Matki Teresy Kierocińskiej Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.  O Eucharystii w intencji beatyfikacji przypomniało Radio Ziemi Wieluńskiej, w którym pracuje redaktor Grzegorz Nowak, inicjator odsłonięcia „Ławeczki Kierocińskiej”, członek Fundacji „Słowem Pisane”.

Mszę świętą w intencji beatyfikacji i w intencji członków Stowarzyszenia „Razem możemy więcej” im. Matki Teresy Kierocińskiej oraz ich rodzin odprawił ks. proboszcz Jarosław Boral. W intencji zamówionej,   ks. Andrzej Kornacki.

Wspólnie z wiernymi z parafii św. Barbary modliły się siostry Karmelitanki z Łodzi.  Poprzez Eucharystię i Godzinę Świętą, wspólnie z siostrami, łączyliśmy się z domami karmelitańskimi by upraszać łaskę beatyfikacji dla Matki Teresy. W tej intencji została odmówiona chwalebna część Różańca, Modlitwa o uproszenie beatyfikacji i otrzymanie łaski za przyczyną Czcigodnej Sługi Bożej Matki Teresy Kierocińskiej oraz wezwania ze słowami „Przyczyń się za nami”. Godzinę Świętą zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.