Spektakl „Nic dwa razy się nie zdarza, chyba że przypadkiem” w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu

5 marca w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu odbył się spektakl w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 1 zatytułowany „Nic dwa razy się nie zdarza, chyba że przypadkiem”.  To już czwarty spektakl tego zespołu zagrany na scenie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej. Autorem i reżyserem spektaklu jest Magdalena Pioruńska, nauczycielka języka angielskiego. Spektakl , jak powiedziała Autorka, jest przygotowywany na Młodzieżowy Przegląd Teatralny Szkół Średnich w Wieluniu, który odbędzie się pod koniec marca . Głównym tematem sztuki,  napisanej częściowo w języku polskim, częściowo angielskim jest przypadek, a bohaterem Australia – kraj , którego mieszkańcy posługują się językiem angielskim, ale mówią zupełnie inaczej po angielsku niż Anglicy i Amerykanie.

Sztuka,  oprócz doskonalenia języka,  poprzez użycie angielskich i australijskich idiomów, przyciągała uwagę widzów poruszonymi problemami: relacja uczeń – nauczyciel, dziecko – rodzice, obecność na zajęciach szkolnych, łączenie  nauki z pracą, przyjaźń, koleżeństwo, miłość.

Dwujęzyczne spektakle w reżyserii Magdaleny Pioruńskiej są zauważane i nagradzane.
Na Przeglądzie  Innowacji i Twórczości nagrodzony został spektakl „Poskromienie złośnika: zrealizowany  na podstawie sztuki“ Poskromienie złośnicy” Williama Szekspira” .

„Sen nocy letniej” wg Wiliama Szekspira zrealizowany w ramach projektu Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji „Ponadnarodowa mobilność uczniów” przyniósł dofinansowanie, dzięki  któremu grupa teatralna mogła polecieć na Maltę i dalej doskonalić język angielski.