Pierwsze zajęcia dla dzieci w Domu Kultury w Ożarowie

W dniu 13 lutego, w Domu Kultury w Ożarowie, otwartym 12 stycznia, odbyły się pierwsze zajęcia dla dzieci. Ta nowa instytucja kultury w Gminie Mokrsko, ma służyć wszystkim, niezależnie od wieku. Pierwsze zajęcia odbyły się przed świętem zakochanych, obchodzonym w dniu 14 lutego, i adresowane były do małych mieszkańców gminy.

Tematem pierwszych zajęć były walentynki. Dzieci wykonywały na nich kartki walentynkowe. Animatorami zajęć byli: poeta Maciej Bieszczad, pracownik filii Publicznej Gminnej Biblioteki w Mokrsku i Natalia Zwierz, dyrektor Domu Kultury w Ożarowie.

By wykonać walentynkową kartkę trzeba było poznać historię św. Walentego, patrona zakochanych oraz symbole z tym świętem związane. Przypomniał to dzieciom Maciej Bieszczad.

Dzieci otrzymały od organizatorów kolorowy papier, nożyczki, klej i kolorowe mazaki. Potem do działania weszła wyobraźnia i zdolności manualne młodych twórców oraz fachowa pomoc animatorów i mam. Do samodzielnie wykonanych kartek dzieci na zakończenie wpisały walentynkowe wierszyki.

Atmosfera, jaka panowała w czasie pierwszych zajęć jest zapowiedzią następnych udanych przedsięwzięć Domu Kultury w Ożarowie. Uczestnicy pierwszych zajęć już zapowiedzieli swój udział w kolejnej zabawie

Zdjęcia :Ewa Misiak – Kocham Wieluń; Małgorzata Bachorska