Pasterka 2022 w parafii św. Barbary w Wieluniu

Zakończyło się adwentowe oczekiwanie na Boże Narodzenie.  Na przełomie 24 i 25 grudnia umilkły śpiewane przez scholę kolędy, w kościele wygaszono światła, zadzwoniły dzwony, weszła procesja z Dzieciątkiem, które ks. Jarosław Boral, celebrans Eucharystii, położył w skromnym żłóbku. Zabrzmiała kolęda „Wśród nocnej ciszy”. Kościół w parafii św. Barbary stał się Betlejem. Na świat przyszedł Bóg Człowiek-Słowo Wcielone. Spełniło się proroctwo Izajasza zapowiadające narodzenie Emmanuela- Boga z nami z Maryi Dziewicy w obecności św. Józefa, wybranego opiekuna Syna Bożego. W betlejemskim żłobie narodził się Bóg. Wyjaśniła się tajemnica Bożego przychodzenia na świat do ludzi, którzy potrzebowali wybawienia od swoich grzechów.

Wigilię Bożego Narodzenia i Pasterkę 2022 roku wierni z parafii, św. Barbary przeżyli zgodnie z tradycją, którą wypracowali w ciągu 22 lat istnienia parafii. Dzięki takiej postawie odczuli autentyczną radość z Bożego Narodzenia i przywitali narodzonego Boga Człowieka. A ten Bóg – „Maleńka Miłość” narodził się w budowanym kościele już po raz szesnasty..

Pasterkę, którą odprawił ks. Jarosław Boral zakończyły życzenia i symboliczne przełamanie się opłatkiem celebransa z uczestnikami Eucharystii.  Po tym widocznym geście bliskości ministranci zabrali z ołtarza koszyczki z opłatkami i weszli między wiernych. Każdy mógł wziąć do ręki opłatek i połamać się z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami.

Z parafialnego Betlejem obecni na Pasterce  wyszli  z przekonaniem, że nie pozostawią  asamotnego Dzieciątka i  zaproszą go do swoich rodzin, bo wiedzą, że  „ gdy Bóg w rodzinie na pierwszym miejscu, wtedy wszystko jest na właściwym miejscu”.