Kulinarne dziedzictwo kulturowe. Warsztaty wytwarzania makaronu tradycyjną metodą

Projekt:  #SwojskieMakarony Made in Wieluń” – Warsztaty wytwarzania makaronu tradycyjną metodą to fenomenalna okazja by się spotkać twarzą w twarz i nauczyć „czegoś” od Bliskich. Uczestnikami warsztatów byli wychowankowie Przedszkola Publicznego nr 1.

                

Projekt realizowany przez Fundację Made in Wieluń – kontakt@madeinwielun.pl  jest dofinansowany w ramach Programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 realizowany przez Centrum OPUS, finansowany ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

                

                

                

                 

                 

Kulinarne dziedzictwo kulturowe – wspólne, ponadpokoleniowe wytwarzanie makaronu to powrót do tradycji głęboko osadzonej w historii. Produkty tradycyjne, którymi niewątpliwie jest również makaron są istotnym elementem kultury ludowej, kształtowanej przez wieki i przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Projekt gwarantuje udział w sztafecie międzypokoleniowej – przekazywanie wiedzy i umiejętności przez doświadczonych mieszkańców młodszym członkom społeczności lokalnej jest kluczowe w procesie rozwoju.

Fundacja  Made in Wieluń, Przedszkole Publiczne nr 1