Ku czci świętej Rity

22 lipca, w liturgiczne wspomnienie św. Marii Magdaleny, w parafii św. Barbary w Wieluniu o godzinie 18.00, zostało odprawione comiesięczne nabożeństwo i Msza święta ku czci św. Rity z Casci, Patronki Spraw Beznadziejnych, beatyfikowanej w 1628 roku, kanonizowanej w roku 1900.  Na nabożeństwo i Eucharystię, przy wystawionych relikwiach świętej, przybyło wielu Jej czcicieli, wielu z różami w dłoni, wielu z prośbami, wielu z podziękowaniami. Nabożeństwo i Eucharystię ku Jej czci oraz w intencjach zgłoszonych przez wiernych celebrował ks. Jarosław Boral, w innej intencji modlił się ks. Andrzej Kornacki. Nabożeństwa i Eucharystie ku czci świętej Rity w parafii św. Barbary odprawiane są nieprzerwanie od 22 grudnia 2018 roku. Wtedy odbyło się pierwsze nabożeństwo, wcześniej, bo 13 grudnia zostały intronizowane jej relikwie przywiezione przez ks. Jarosława i ks. Krzysztofa Białowąsa z Casci.

Słowo o świętej Ricie połączone ze wspomnieniem Eucharystii ku Jej czci odprawionej w ostatnią sobotę czerwca w Roccaporena niedaleko Casci wygłosił ks. Jarosław Boral, współcelebrans wspomnianej Mszy świętej. Podstawą do rozważań stały się fragmenty Nowenny ku jej czci przeznaczone na 15, 16 i 18 lipca.

Ks. Andrzej na zakończenie Eucharystii poświęcił przyniesione róże, przypominające cud pojawienia się pięknej czerwonej róży w zaśnieżonym ogrodzie przy augustiańskim klasztorze św. Marii Magdaleny w Casci, oraz stygmat ciernia Męki Pańskiej noszony przez świętą przez 15 lat. Eucharystię zakończyło błogosławieństwo relikwiami Świętej.