Bogowie olimpijscy – żywa lekcja historii w SP w Osjakowie

W Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie odbyła się  żywa lekcja historii poświęcona bogom olimpijskim i wierzeniom starożytnych Greków. Dzieciom znane są  Mity greckie Wandy  Markowskiej, starszym  Mitologia  Jana Parandowskiego. Dzieci zawsze pociągały legendy o bogach, boginiach i herosach, o ich wyczynach, podstępach, życiu na Olimpie, w Hadesie, w krainie Posejdona, o ich relacjach ze zwykłymi śmiertelnikami…  Na Olimp, do siedziby greckich bogów, wybrali się  19 października uczniowie SP w Osjakowie, podsumowując w ten sposób  wiedzę zdobytą podczas lekcji historii prowadzonej przez Karolinę Kempę.

Tak o tej lekcji  mówili uczniowie na Facebooku:

Niecodzienna lekcja historii miała miejsce 19 października 2020 r. Tego dnia do krainy mitów przenieśli się uczniowie klasy 5A, którzy w ramach lekcji podsumowującej znajomość wierzeń starożytnych Greków przygotowali prezentację wybranego bóstwa.

Mieliśmy okazję spotkać Zeusa, Posejdona, Aresa, Hadesa i Apolla. Uczniowie zaprezentowali się w pięknych strojach i w barwny sposób opowiedzieli o atrybutach bogów. Był to pomysł na aktywne zajęcia, który miał na celu utrwalenie wiedzy uczniów na temat starożytnej Grecji oraz poznanie ciekawostek o poszczególnych władcach Olimpu.

Uczniowie przygotowując żywą lekcję historii o bogach olimpijskich wykazali się dużą pomysłowością, wiedzą i zaangażowaniem co świadczy o tym, że projekt bardzo im się podobał a tak przeprowadzona lekcja pozwoliła lepiej zrozumieć wierzenia starożytnych Greków.

 fot. SP w Osjakowie