28.05.2026 r. w czytelni biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Jurczyk.
Pisarka ukończyła fizykę medyczną, dziennikarstwo i komunikację społeczną. Z zamiłowania natomiast jest beletrystką docenioną przez tysiące czytelniczek w Polsce. Katarzyna Jurczyk do tej pory wydała między innymi „Gniazdowanie”. Jest to opowieść obyczajowa poruszająca temat przemocy domowej, samotnego macierzyństwa i budowania życia od nowa. W tym roku ukazała się jej najnowsza powieść „Kwestia organizacji”. To opowieść o przeciążeniu emocjonalnym i codziennych obowiązkach współczesnych kobiet. W trakcie spotkania autorka chętnie odpowiadała na pytania uczestników m.in. : o inspiracje pisarskie, ulubione gatunki literackie oraz doświadczenie dziennikarskie. Podczas wydarzenia można było zakupić książkę i zdobyć autograf pisarki.
W spotkaniu udział wzięli uczniowie :